Blister Ambalaj Üretimi

Blister Ambalaj İmalatı

Blister Ambalaj

Şirketimizin uzman olduğu konulardan biri de blister ambalaj üretimidir. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz blister ambalajlar ile ürünün bozulmadan ve bütünlüğünün korunarak tüketiciye ulaşmasına aracılık ederiz. Firmamız ve deneyimli ekiplerimiz ürününüze en uygun blister ambalajının ortaya çıkması için çalışmalarımızı büyük bir özveri ile sürdürürüz.

Vakum ve Termoform yöntemi kullanılarak elde edilen ambalaj çeşidi ürünlerin sağlıklı bir şekilde son tüketiciye ulaşması konusunda da oldukça etkilidir.
Blister ambalaj modeli en üst düzeyde ürün görselliği sağlar. Müşteri ile buluşan ürününüzün ilk göz temasında net bir şekilde anlaşılmasını sağlayan ambalaj modeli ile gizli bir şey kalmaz. Kutu içerisine gizlenen ürünler müşterilerin gözünden kaçar ve dikkat çekmez. Müşterilerin satın alma kararını yeterli bilgiyi alabildikleri ve görsel olarak ürünün tümünü görmeleri halinde verdikleri yapılan araştırmalarla sabitlenmiş bir konudur. Ürününüze ve markanıza kendini gösterme şansını vermelisiniz.

Blister Üretiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünün kalıptan çıkmasının kolay olması fire payının azalmasını sağlayacaktır. İç içe geçen ürünler hem taşınma maliyetleri hem de depolama maliyetleri açısından çok daha avantajlıdır. Malzemenin dağılımına bakıldığında her bölgesinin kalınlığının eşit olması son derece önemlidir. Tasarım konusunda deneyimlerimizi işimize aktarır ve hazırladığımız blister ambalaj üretimi esnasında ambalaj köşelerin sivri ve keskin olmamasına özen gösteririz. Ambalajlanacak ürünün özelliklerinin dikkate alınarak malzeme seçilmesi ortaya başarılı ve kullanışlı ambalaj çıkartılmasını sağlayacaktır. Ambalajın kapatılma yöntemine her zaman dikkat edilmeli ve bu yöntemin kullanıcı için avantajlar sağlamasına dikkat edilmelidir. Kapak seçiminde marka, logo, renk ve tasarıma dikkat edileceği gibi ürün ve ambalaj modeline de dikkat ermek gerekmektedir..

Üretim aşamasına göre blister çeşitleri

  • Yapıştırmalı blister
  • Kıvırmalı blister
  • Duble blister
  • Kilitli blister
  • Frekans yapıştırmalı blister olarak karşımıza çıkar.

Yapıştırmalı Blisterler

Karton yapıştırmalı blister ambalajlar kullanışlıdır ve ürün üzerinde de yüksek koruma sağlar. Bu tür blister ambalajlar bir kere açıldığında tekrar kapatılmaz. Elle açılması mümkün olmadığı için özellikle kalabalık alanlarda ve askılı teşhir ürünlerinde kullanılan ambalaj çeşidi olarak tercih edilmektedir. Deneme yapılarak ürününüzün deforme olmasını istemiyorsanız bu tür sizin için ideal bir seçim olacaktır.
Bu teknikte üretimini yapmış olduğumuz blister ambalajın paketlenmesi için ihityacımız olan

1- BLİSTER YAPIŞTIRMA MAKİNASI
2- TERMOLAKLI KARTON

ihtiyacı bulunmaktadır.paketlemesi yapılacak olan ürün blister ambalajın içerisine yerleştirilir ve sonrasın blister yapıştırma makinasında bulunan yapıştırma kalıbının içerisine yerleştirilir.Sonrasında ise termolaklı kağıt kalıba yerleştirilir.Makinanın sıcak tablosu sayesinde makinanın basınca geçmesi ile kartondaki ısı ve termolak blister ambalaja birkaç saniye içerisinde geçmekte ve böylece kağıt ve blister ambalajın birbirine sağlıklı bir şekilde yapışması sağlanmaktadır..Ve böylece ürünümüz satışa hazır hale gelmektedir.

KIVIRMALI BLİSTER

Kıvırmalı blister ; montaj kolaylığının yüksek olması sebebi ile sektörde en çok kullanılan paketleme türünden bir tanesidir.Bu teknik için herhangi bir makine ihtiyacı bulunmamaktadır.Firmamız blisterin üretimini tamamladıktan sonra 3 veya talebe göre 4 kenarını kıvırmaktadır.Bu kıvrılan bölüme kağıt geçirilerek ürünün ambalajlanması tamamlanmış olur.

KİLİTLİ BLİSTER

Kilitli blister ambalajlar ısıyla ürüne göre şekillendirilir. İstenildiği zaman ürünü müşteriye göstermek ve daha sonra kapatılmasına yarayacak kilitli bir sisteme sahiptir. Bu ürünün içine kullanım kılavuzu veya ürün ve marka tanıtım broşürleri yerleştirmek de mümkündür.

OBLE BLİSTER

Doble blister isminden de anlaşıldığı gibi ürünü her iki yöndende saran iki tarafıda şeffaf olan blister türüdür. Üretimini yapmış olduğumuz blisterin paketlemesini yapamamız için çift taraf baskılı soğuk tutkallı kağıt kullanılmaktadır.blister içerisine satışa hazır olan ürünümüz kolayca yerleştirilir ve çift taraflı kağıt içerisine yerleştirilir.Bu kağıdın çift tarafı kendinden yapışkanlı bir yüzeye sahiptir.Bu sebeple iki kağıt arasına koyulan blister kağıda uygulanan bir kuvvet ile birbirine kolayca yapışır ve böylece ürünümüz satışa hazır hale gelmektedir.

FREKANS BLİSTER

Paketleme seçeneklerinden uygulama olarak en zoru ancak emniyet bakımından da en sağlıklısı bu sistemdir.Satışı yapılacak olan ürün çift taraf vakum veya tek taraf vakum arka kapak düz levha ile frekans kaynak makinasında dikiş kaynak atılarak iki hammaddenn birbirine güçlü bir şekilde kaynamasıyla oluşmaktadır.bu kaynak işlemi montaj olarak biraz uğraştırıcı olmakla beraber montaj sonrası ürünün kolayca açılmasının önüne geçmektedir.Hassas ve pahalı ürünlerin ambalajlanmasında oldukça avantajlıdır.

Blister ambalaj üretimi yapılarak raflardaki yerini alan ürünler müşteriler tarafından

  • Görülür,
  • Dokunulur,
  • Denenir,
  • Tekrar ambalajına konur,
  • Satın almaya teşvik sağlar.

Şirketimiz her türlü ürüne sahip firmalara ambalaj konusunda çözüm üretmek için çalışmalarına modern teknolojilerin önderliğinde devam etmektedir. Bir ürünün ambalajlanarak reyona çıkmasına kadar yaşanacak her süreçte müşterilerimiz ile beraber oluruz ve aynı yolda onlarla beraber yürürüz. Ambalajlama sektöründe yaratıcı ve sınır tanımayan seçenekler ile kullanıcıları yönlendirir ve hedeflenen satışların gerçekleşmesine de katkı sağlarız. Ürettiğimiz her bir parçaya yılların deneyimini ve profesyonel iş yapış şeklimizi aktarırız. Başarılarınıza ortak olmak için verdiğimiz hizmetleri her zaman çeşitlendirir ve müşteri isteklerine gösterdiğimiz önem ile kafanızdaki fikrin hayata geçmesine destek veririz. Siz iyi hizmet edebilmek için sizi dinlemeye hazırız.

Bu ürünler, üretim yelpazemizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. İhtiyaçlarınızı bire bir dinliyor ve size özel farklı ambalaj çözümleri üretiyoruz

Hemen Arayın